Cykl spektakli teatralnych w Hajnówce

Dnia 28 września uczniowie klasy 7, II i III gimnazjum wybrali się do teatru w Hajnówce , gdzie było wystawiane dzieło pod tytułem ,,POMIEŁ I PAMIAĆ. 1946”. Przedstawienie opowiadało o historii ludności białoruskiej żyjącej na terenie Polski w latach powojennych. Aktorzy przeczytali fragmenty informacji o ustaleniach śledztwa prowadzonego przez IPN, w związku z pacyfikacją białoruskich wsi przez zbrojny odział PAS NZW.

Dnia 2 października uczniowie klasy 7, II i III gimnazjum wybrali się do Hajnowskiego Domu Kultury na spektakl pod tytułem ,,PAJSCI I NIE VIARNUCCA”. Przedstawienie opowiadało o dwójce ludzi – kobiecie i mężczyźnie, których los zależny był od wojny.

Oboje próbowali przetrwać w tych  trudnych czasach, a podczas wspólnej wędrówki narodziła się pomiędzy nimi miłość. Spektakl trzymał w napięciu do samego końca.

Dnia 16 października 2017 r. uczniowie klas IV- VII i II i III gimnazjum byli na spektaklu pt ,,Opowieści Wielkiej Księgi” w wykonaniu teatru Artenes z Wrocławia. Spektakl starał się przedstawić fragmenty Biblii w formie jak najbardziej zbliżonej do oryginału. Przewodnikiem po dawnych, a czasem i przyszłych dziejach, była  Księga nad Księgami – Biblia, która dla każdego z nas niesie wiele inspiracji i zagadek. Było to 70 minut aktywnie spędzonego czasu.

Z czterech obejrzanych przez nas spektakli najbardziej podobało się nam przedstawienie ,,Romeo i Julia po białorusku” w wykonaniu tutejszych aktorów. Świadczy to o tym, że jesteśmy lokalnymi patriotami.

napisał:  Bartosz Onopryjuk – uczeń kl. III gimnazjum