Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/szkola/header.php on line 1
,,Dokarmianie ptaków ”- akcja ekologiczna prowadzona przez oddział przedszkolny w Dubiczach Cerkiewnych | Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych

,,Dokarmianie ptaków ”- akcja ekologiczna prowadzona przez oddział przedszkolny w Dubiczach Cerkiewnych

Zima to trudy czas dla ptaków, zwłaszcza  taka mroźna, śnieżna i długa,  jaką mamy w tym roku. Ptaki w okresie zimy  mają duże trudności ze znalezieniem  pożywienia i bez pomocy człowieka nie będą w stanie sobie poradzić.

W tym roku, wzorem lat poprzednich przystąpiliśmy do kolejnej  akcji ekologicznej- ,,Dokarmianie ptaków”, która rozpoczęła się od grudnia i potrwa do połowy marca. W tym okresie dbamy o to, by pożywienia nie zabrakło w naszych karmnikach. Do akcji przyłączyli się również niektórzy rodzice naszych przedszkolaków, za co serdecznie dziękujemy.

Poprzez takie działanie chcemy uwrażliwiać nasze przedszkolaki na potrzeby przyrody i wskazać konkretne formy jej ochrony. Z drugiej strony chcemy edukować- zachęcać do obserwacji ptaków,  ich wyglądu,  zachowania oraz wzbogacać  ich wiedzę dotyczącą gatunków ptaków zimujących w kraju, jak również wskazywać jakie pożywienie powinno znaleźć się w karmniku .

Do naszych karmników  przylatuje codziennie bardzo dużo przeróżnych gatunków ptaków min. wróble, sikorki bogatki, modraszki, sikorki ubogie, zięby trznadle, sójki, kwiczoły, gile. Od niedawna w pobliżu naszego karmnika pojawił się jastrząb, widząc również duże szanse na znalezienie pożywienia. Cóż można dodać, przyroda rządzi się  swoimi prawami, z jednej strony nas fascynuje, z drugiej przeraża.