,,Dzień Przedszkolaka’’ w oddziale przedszkolnym | Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych

,,Dzień Przedszkolaka’’ w oddziale przedszkolnym

20 września 2018 roku w naszym przedszkolu było uroczyście i wesoło, bo nasi najmłodsi obchodzili swoje święto. To święto uchwalił Sejm w 2013 roku, po to, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne. Przy okazji dostarczać dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Nasze przedszkolaki w tym dniu miały okazję sprawdzić swoje umiejętności tj. recytacja wiersza, śpiewanie piosenki, udział w zabawie muzyczno-ruchowej zgodnie z poleceniem nauczyciela i inne. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do zadań i pokazały, że przedszkolak potrafi.

napisała: Alina Leoniuk