Jesień w przedszkolu

Konkurs poezji jesiennej ,,Złota Jesień”

25 października 2016 roku w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs, którego celem było popularyzacja wśród rodziców i dzieci wierszy o tematyce jesiennej twórców tj. Tuwim, Brzechwa, Ożogowska, Broniewski, Froma, Konopnicka i inni. Co się podoba dzieciom w wierszach wspomnianych twórców? To, że są zrozumiałe, łatwe do przyswojenia i rymowane.

Nauka na pamięć wierszy przez kilkuletnie dzieci przy wsparciu rodziców i nauczycieli ma duży wpływ na wyrabianie pamięci mechanicznej, językowej i logicznej.

Konkurs w przedszkolu, gdzie nie ma przegranych, a wszyscy uczestnicy są nagrodzeni jest wspaniałą nauką poprzez zabawę i pokazuje, że przedszkolak potrafi.

Zajęcia kulinarne dla najmłodszych

W przeddzień konkursu poezji jesiennej dnia 24 października przedszkolaki z paniami postanowili przygotować słodką niespodziankę dla rodziców i zaproszonych gości na uroczystość przedszkolną. Pod okiem p. Krysi i p. Raisy z GOKSiR  dzieci uczyły się piec ciasta kruche z jabłkami i śliwkami oraz babeczki. Słodkie wypieki bardzo smakowały wszystkim i były atrakcją dnia.

Wyjazd do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Białowieży

Oddział przedszkolny co roku jesienią organizuje wyjazd edukacyjny do Białowieży, w którym biorą udział również rodzice. Wiedza na temat fauny i flory Puszczy Białowieskiej jest niezwykle ważna w edukacji przedszkolnej i wymaga utrwalania. Dzieci w muzeum nie tylko mogły obejrzeć ciekawą ekspozycję stałą z przewodnikiem, ale również na pulpicie samodzielnie wybrać zdjęcie wybranego ptaka i usłyszeć jego głos. W tym dniu mieliśmy również odwiedzić Rezerwat Pokazowy Żubra, niestety  pogoda pokrzyżowała nam plany.

napisała: Alina Leoniuk

Konkurs fotograficzny ,,Jesień w obiektywie”

Na początku października oddział przedszkolny ogłosił konkurs fotograficzny w ramach programu ,,Jestem eko” skierowany do rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym. Zadaniem uczestników było wykonanie jednej fotografii za pomocą aparatu fotograficznego lub telefonicznego z udziałem dziecka bądź rodziny z jesiennym akcentem. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. W efekcie powstało dużo kolorowych i pomysłowych zdjęć. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody- ramki na zdjęcia i malowanki.

KONKURS FOTOGRAFICZNY