Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/szkola/header.php on line 1
Jesienią w przedszkolu | Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych

Jesienią w przedszkolu

Konkurs poezji jesiennej ,,Złota Jesień 2017”

Konkurs jesienny ,,Złota Jesień” odbywa się już od ponad dziesięciu lat i na stałe wpisał się do kalendarium imprez stałych organizowanych przez oddział przedszkolny oraz gminną bibliotekę, która wspiera nas fundując nagrody.

W bieżącym roku konkurs odbył się 30 października, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki, zaproszeni goście oraz rodzice, którzy zawsze przeżywają publiczne występy swoich dzieci.

Głównym celem naszej uroczystości jest popularyzacja wśród dzieci i rodziców wierszy o tematyce jesiennej, stworzenie rodzicom okazji do pracy ze swoim dzieckiem, jak również przełamywanie nieśmiałości i lęku u dzieci związanym z publicznymi  występami.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach można było usłyszeć wiersze znanych i lubianych autorów i młodych debiutantów, którzy prezentują swoją twórczość na stronach internetowych.

napisała: Alina Leoniuk

Wesołe i pożyteczne zabawy w Fikolandzie

Dzieci w wieku przedszkolnym mają nieograniczone pokłady energii i dużą potrzebę ruchu, dlatego cieszą się, gdy organizujemy im wyjazdy do centrum zabaw i aktywności ruchowej.

30 października odbył się wyjazd do białostockiego fikolandu wraz z rodzicami. Dzieci mogły się wyskakać do woli pod bacznym okiem rodziców. Wszystkim maluchom podobają się zjeżdżalnie, zanurzanie się w kolorowych piłeczkach oraz czas spędzony wspólnie z kolegami i koleżankami na wspólnej zabawie.

W czasie pobytu w fikolandzie każde dziecko wykonało własnoręcznie mydełko pod nadzorem miejscowych animatorów i dowiedziało się, że dbanie o czystość rąk i całego ciała jest podstawą zdrowia każdego człowieka.

napisała: Alina Leoniuk

Dzień ziemniaka w Pietkowie

Jesień to czas zbiorów, to czas dożynek i organizacja festynów promujących zdrową i ekologiczną żywność, przede wszystkim owoce i warzywa, ale również inne produkty np. zbożowe i nabiałowe.

Nawiązując do tradycji jesiennych oddział przedszkolny i klasy I-III ze szkoły w  Dubiczach Cerkiewnych dnia 20 września 2017 roku zorganizowały wyjazd do Ośrodka Edukacji  Leśnej ,,Cyraneczka” w Pietkowie.

Na miejscu pani leśnik rozmawiała z dziećmi na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią, obejrzeliśmy stałą ekspozycję, spacerowaliśmy po lesie,  odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, w których nagrodą były ziemniaki upieczone w ognisku.

napisała: Alina Leoniuk