,,Pędzi, pędzi kulig, niczym błyskawica”

Zima  nie zawiodła! W tym roku  sprawdziło się stare ludowe przysłowie:

„Idzie luty – załóż ciepłe buty”. W dniu 16 lutego uczniowie klasy I gimnazjum korzystając z zimowych uroków, ciepło ubrani wybrali się na kulig do Leśniczówki Czechy Orlańskie. Około dwóch godzin mknęliśmy na saneczkach przez urokliwe zakątki naszych małych puszczańskich wiosek i pięknych lasów w zimowej szacie. Potem piekliśmy kiełbaski przy ognisku i zjeżdżaliśmy na saneczkach i workach wypchanych sianem z górki w lesie.

Wszystkim dopisywały dobre humory i było dużo radości. Zmoczeni, zmęczeni szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Halina  Treszczotko

Kulig klasy IV

Uczniowie kl. I-III oraz rodzice uczestniczyli w integracyjnym kuligu w pobliskiej leśniczówce w Czechach Orlańskich. Największą i niezapomnianą atrakcją była przejażdżka saniami w zimowej scenerii lasu. Po powrocie z przejażdżki na wszystkich czekało ognisko, gdzie można było się ogrzać i upiec kiełbaski.

Aneta Fiłonowicz