Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/szkola/header.php on line 1
Święto pieczonego ziemniaka | Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych

Święto pieczonego ziemniaka

W dniu 14 września uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w święcie pieczonego ziemniaka.

ziem4
ziem2
ziem3
ziem1

Święto pieczonego ziemniaka w przedszkolu

26 września oddział przedszkolny zorganizował wyjazd do leśniczówki w Czechach Orlańskich w ramach święta pieczonego ziemniaka. Spotkanie było o tyle ważne i wyjątkowe, ponieważ wzięło w nim udział zaproszone przez nas przedszkole z Czyż. Zanim wyruszyliśmy autobusami w kierunku lasu zaprosiliśmy naszych gości do naszego przedszkola, aby mogły obejrzeć naszą salę i pobawić się wspólnie. Na pamiątkę naszego pierwszego spotkania wręczyliśmy dzieciom i Pani plakat przedstawiający grupę przedszkolaków na tle naszej szkoły.

ziem-przed7
ziem-przed6
ziem-przed5
ziem-przed4
ziem-przed3
ziem-przed2
ziem-przed1
ziem-przed-wyr

Na miejscu  w leśniczówce przywitał nas pan leśniczy, który chętnie włączył się w organizację i przygotował nam niespodziankę edukacyjną- gabloty z owadami oraz inne atrakcje. Czas w płyną nam szybko na wspólnych zabawach integracyjnych i przy ognisku, gdzie można było upiec sobie kiełbaskę oraz skosztować bigosu i ziemniaków przygotowanych przez rodziców. To spotkanie, to pierwszy krok do nawiązania towarzyskich i koleżeńskich znajomości z dziećmi, nauczycielem i rodzicami z Czyż. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony jest chęć, by dalej kontynuować naszą znajomość oraz współpracę. Dzieci, rodzice i nauczycielka wyjechali od nas uradowani z uśmiechem na twarzy oraz z nadzieją na kolejne wspólne spotkanie.

Alina Leoniuk