Warsztaty zdobienia woskiem pisanek wielkanocnych | Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych

Warsztaty zdobienia woskiem pisanek wielkanocnych

Z Wielkanocą łączy się wiele tradycji i obyczajów. Jest to Święto budzącej się wiosny i odrodzonej przyrody, a przede wszystkim Święto odrodzonego człowieka. Piękne rytuały ludowej sztuki – pisanki, palmy, kwiaty ozdobne z bibuły – stają się symbolami Świąt Wielkanocnych i znakiem naszej regionalnej tożsamości.

Dnia 7.04. 2017r. uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w warsztatach zdobienia woskiem pisanek wielkanocnych, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach.

napisała: Maria Kazimiruk