Wycieczka do Dęblina

31.05.2019 r. odbyła się wycieczka do Dęblina i Lublina. Uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum mieli możliwość zwiedzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Po muzeum oprowadził dzieci przewodnik, który opowiedział o historii lotnictwa i zgromadzonych eksponatach. Uczniowie mogli obejrzeć różne silniki samolotowe, umundurowanie lotników oraz zobaczyć pokazy lotnicze prowadzone w ramach ćwiczeń. Poznali historię lotnictwa polskiego z jego słynnym Dywizjonem 303. Punktem kulminacyjnym była możliwość pobytu w kokpitach na symulatorach samolotowych. Kilku uczniów samodzielnie próbowało swych sił w starcie, prowadzeniu i lądowaniu samolotu. Były to niesamowite przeżycia.

W Lublinie byliśmy na Starówce, Placu Zamkowym oraz w pizzerii. Wycieczkę uważamy za udaną.

napisała: Halina Treszczotko