Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/szkola/header.php on line 1
Andrzejki w oddziale przedszkolnym | Szkoła Podstawowa w Dubiczach Cerkiewnych

Andrzejki w oddziale przedszkolnym

Andrzejki to ludowy zwyczaj kojarzący się przede wszystkim z wróżbami znany od dawna, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy jej traktować poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

Dnia 26 listopada 2019 roku w oddziale przedszkolnym odbyły się Andrzejki, które zorganizowały naszym przedszkolakom uczennice klasy VII- Ola i Justyna. Uczennice zapoznały dzieci z tradycyjnymi wróżbami- buty, przekłuwanie serc, loteryjka i pokazały nowe, bardziej współczesne. Dzieci za pomocą wróżb mogły się dowiedzieć, co je czeka w najbliższej przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może inna niespodzianka.

Wróżby przeplatane były zabawami muzyczno-ruchowymi z balonikami, krzesełkami, czarodziejskim kapeluszem, które obudziły w grupie ducha rywalizacji.

Andrzejki w oddziale przedszkolnym uważamy za udane dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu naszych przedszkolaków.

napisała: A. Leoniuk